Cura - en to nl translation catalogue (366 entries)

en: A new version of Cura is available, would you like to download?
nl: Er is een nieuwere versie van Cura beschikbaar, wil je die downloaden?

en: New version available
nl: Nieuwe versie beschikbaar

en: Add new machine wizard
nl: Wizard om een nieuwe machine toe te voegen

en: First time run wizard
nl: Wizard voor de eerste print

en: Welcome, and thanks for trying Cura!
nl: Welkom en bedankt voor je keuze voor Cura!

en: The following pre-defined machine profiles are available
nl: De volgende vooraf gedefinieerde machine profielen zijn beschikbaar

en: Be sure to review the default profile before running it on your machine.
nl: Controleer het standaardprofiel voordat u het op uw machine gebruikt.

en: If you like a default profile for your machine added,
    then make an issue on github.
nl: Wanneer je een standaard profiel voor je machine wenst, maak dan een issue aan op Github.

en: You will have to manually install Marlin or Sprinter firmware.
nl: Je dient zelf handmatig Marlin of Sprinter firmware te installeren.

en: Machine name
nl: Machine naam

en: Machine width (mm)
nl: Machine breedte (mm)

en: Machine depth (mm)
nl: Machine lengte (mm)

en: Machine height (mm)
nl: Machine hoogte (mm)

en: Nozzle size (mm)
nl: Nozzle maat (mm)

en: Heated bed
nl: Verwarmd platform

en: Bed center is 0,0,0 (RoStock)
nl: Midden van platform is 0,0,0 (RoStock)

en: Select your machine
nl: Selecteer je machine

en: What kind of machine do you have:
nl: Wat voor een machine heb je:

en: The collection of anonymous usage information helps with the continued improvement of Cura.
nl: Door anonieme gebruikers informatie te verzamelen kan Cura blijven verbeteren.

en: This does NOT submit your models online nor gathers any privacy related information.
nl: Je model zal NIET online gepubliceerd worden. Het verzamelt ook geen privacy gevoelige informatie.

en: Submit anonymous usage information:
nl: Dien anomieme gebruiksinformatie in:

en: For full details see: http://wiki.ultimaker.com/Cura:stats
nl: Kijk voor alle details op: http://wiki.ultimaker.com/Cura:stats

en: Select upgraded parts you have
nl: Selecteer de upgrades die je hebt

en: To assist you in having better default settings for your Ultimaker
    Cura would like to know which upgrades you have in your machine.
nl: Cura wil graag weten welke upgrades jouw machine heeft zodat er betere standaard instellingen voor jouw Ultimaker gebruikt kunnen worden.

en: Extruder drive upgrade
nl: Upgrade van extrusie aandrijving

en: Heated printer bed (self built)
nl: Verwarmd platform (zelf gemaakt)

en: Dual extrusion (experimental)
nl: Duo extrusie (experimenteel)

en: If you have an Ultimaker bought after october 2012 you will have the
    Extruder drive upgrade. If you do not have this upgrade,
    it is highly recommended to improve reliability.
nl: Wanneer je jouw Ultimaker na oktober 2012 hebt aangeschaft, heb je de upgrade van de extrusie aandrijving. Voor de betrouwbaardheid van de machine wordt deze upgrade aangeraden wanneer je deze niet hebt.

en: This upgrade can be bought from the Ultimaker webshop
    or found on thingiverse as thing:26094
nl: Deze upgrade kan aangeschaft worden in de webshop van Ultimaker. De upgrade staat ook op thingiverse als ding:26094

en: Upgrade Ultimaker Firmware
nl: Ultimaker Firmware Opwaarderen

en: Firmware is the piece of software running directly on your 3D printer.
    This firmware controls the step motors, regulates the temperature
    and ultimately makes your printer work.
nl: Firmware is software die op je machine zelf draait. Deze firmware stuurt de stappenmotoren aan en regelt de temperatuur. De firmware zorgt dat je printer uiteindelijk werkt.

en: The firmware shipping with new Ultimakers works, but upgrades
    have been made to make better prints, and make calibration easier.
nl: De firmware die op een nieuwe Ultimaker staat werkt, maar er zijn ugrades gedaan om nog betere prints te maken en om de machine makkelijker te calibreren.

en: Cura requires these new features and thus
    your firmware will most likely need to be upgraded.
    You will get the chance to do so now.
nl: Cura heeft deze nieuwe mogelijkheden nodig en zal hoogstwaarschijnlijk opgewaardeerd moeten worden. Je krijgt nu de kans om dat te doen.

en: Do not upgrade to this firmware if:
nl: Niet opwaarderen naar deze firmware als:

en: * Have other changes in the firmware
nl: * Je andere wijzigingen in de firmware hebt

en: It is a good idea to do a few sanity checks now on your Ultimaker.
    You can skip these if you know your machine is functional.
nl: Het is handig om je machine nu op enkele punten te controleren.Je kan deze controle overslaan als je machine al goed is.

en: Run checks
nl: Doe een controle

en: Skip checks
nl: Sla de controle over

en: Communication:
nl: Communicatie:

en: Temperature:
nl: Temperatuur:

en: Endstops:
nl: Eindschakelaars:

en: Show error log
nl: Laat de foutmelding log zien

en: Connecting to machine.
nl: Verbinding aan het maken met de machine

en: Cooldown before temperature check.
nl: Afkoelen voor de temperatuur controle

en: Checking the heater and temperature sensor.
nl: Controle van de verwarming en de de temperatuur sensor.

en: Please make sure none of the endstops are pressed.
nl: Zorg ervoor dat geen enkele eindschakelaar is ingedrukt.

en: Temperature measurement FAILED!
nl: Temperatuur meting is MISLUKT!

en: Head temperature: %d
nl: Temperatuur van printkop: %d

en: Communication State: %s
nl: Communicatie status: %s

en: Failed to establish connection with the printer.
nl: Het is niet gelukt een verbinding te maken met de printer.

en: Please press the left X endstop.
nl: Druk de linker X eindschakaar in.

en: Please press the right X endstop.
nl: Druk de rechter X eindschakaar in.

en: Please press the front Y endstop.
nl: Druk de voorste Y eindschakaar in.

en: Please press the top Z endstop.
nl: Druk de onderste Y eindschakaar in.

en: Please press the back Y endstop.
nl: Druk de achterste Y eindschakaar in.

en: Checkup finished
nl: Controle gereed

en: Please press the bottom Z endstop.
nl: Druk de bovenste Z eindschakaar in.

en: Calibrating the Steps Per E requires some manual actions.
nl: Om de Stappen per E te kalibreren zijn enkele manuele handelingen nodig.

en: First remove any filament from your machine.
nl: Haal eerst al het filament uit de machine.

en: Next put in your filament so the tip is aligned with the
    top of the extruder drive.
nl: Voer nu je filament in. Zorg dat het uiteinde gelijk ligt met de bovenkant van de extrusie aandrijving.

en: We'll push the filament 100mm
nl: We zullen het filament 100 mm. doorvoeren

en: Extrude 100mm filament
nl: Extrudeer 100 mm. filament

en: Now measure the amount of extruded filament:
    (this can be more or less then 100mm)
nl: Meet nu de hoeveelheid geëxtrudeerd filament op (dit kan meer, maar ook minder zijn dan 100 mm.)

en: Save
nl: Opslaan

en: This results in the following steps per E:
nl: Dit resulteert in het volgende aantal stappen per E:

en: You can repeat these steps to get better calibration.
nl: Je kan deze stappen herhalen voor een betere kalibratie.

en: If you still have filament in your printer which needs
    heat to remove, press the heat up button below:
nl: Wanneer er nog filament in de printer zit, die warmte nodig heeft om het te verwijderen, druk dan op de verwarm knop hieronder:

en: Heatup for filament removal
nl: Opwarmen voor het verwijderen van filament

en: Error: Failed to open serial port to machine
    If this keeps happening, try disconnecting and reconnecting the USB cable
nl: Fout: Het is niet gelukt via de seriele poort verbinding te maken. Wanneer dit probleem zich blijft herhalen, haal dan de USB kabel uit de printer en sluit deze opnieuw aan.

en: Resume
nl: Ga door

en: I am sorry, but Cura does not ship with a default firmware for your machine configuration.
nl: Sorry... Cura heeft geen standaard firmware voor de configuratie van jouw machine.

en: OK
nl: Oké

en: Reading firmware...
nl: Firmware controleren...

en: Connecting to machine...
nl: Verbinding maken met de machine...

en: Failed to find machine for firmware upgrade
    Is your machine connected to the PC?
nl: Geen machine gevonden om de firmware op te waarderen
    Is je machine verbonden met de computer?

en: Uploading firmware...
nl: Firmware aan het uploaden...

en: Done!
    Installed firmware: %s
nl: Klaar!
    Firmware geïnstalleerd: %s

en: Failed to write firmware.
nl: Het is niet gelukt de firmware te uploaden.

en: Load model file...	CTRL+L
nl: Laad Model...	CTRL+L

en: Save model...	CTRL+S
nl: Model Opslaan...	CTRL+S

en: Clear platform
nl: Maak Het Platform Leeg

en: Save GCode...
nl: Sla GCode Op...

en: Show slice engine log...
nl: Toon Slicer Log...

en: Open Profile...
nl: Open Profiel...

en: Save Profile...
nl: Sla Profiel Op...

en: Load Profile from GCode...
nl: Laad Profiel Uit GCode...

en: Reset Profile to default
nl: Reset Profiel Naar Standaardinstellingen

en: Preferences...	CTRL+,
nl: Voorkeuren...	CTRL+,

en: Machine settings...
nl: Machineinstellingen...

en: Recent Model Files
nl: Recente Modellen

en: Recent Profile Files
nl: Recente Profielen

en: Quit
nl: Sluit

en: File
nl: Bestand

en: PID Debugger...
nl: PID foutopsporing...

en: Tools
nl: Gereedschappen

en: Switch to quickprint...
nl: Eenvoudige bedieningsmodus

en: Switch to full settings...
nl: Uitgebreide bedieningsmodus

en: Run bed leveling wizard...
nl: Wizard: Platform vlak afstellen...

en: Run head offset wizard...
nl: Wizard: Afstand printkoppen calibreren...

en: Online documentation...
nl: Online documentatie...

en: Report a problem...
nl: Meld een probleem...

en: Check for update...
nl: Controleer op updates...

en: Open YouMagine website...
nl: Open de YouMagine website...

en: About Cura...
nl: Over Cura...

en: Install custom firmware...
nl: Installeer je eigen firmware...

en: Select profile file to load
nl: Selecteer een profielbestand om te laden

en: Select gcode file to load profile from
nl: Selecteer een GCode bestand om het profiel uit te laden...

en: No profile found in GCode file.
    This feature only works with GCode files made by Cura 12.07 or newer.
nl: Er is geen profiel gevonden in het GCode bestand.
    Deze feature werkt alleen wanneer GCode is gemaakt vanuit Cura nieuwer dan versie 12.07

en: Profile load error
nl: Fout bij het laden van het profiel

en: Select profile file to save
nl: Selecteer een profiel om op te slaan

en: This will reset all profile settings to defaults.
    Unless you have saved your current profile, all settings will be lost!
    Do you really want to reset?
nl: Dit zal alle profiel instellingen herstellen naar de standaard waarden.
    Alle instellingen zullen verloren gaan, tenzij je je huidige profiel hebt opgeslagen!
    Wil je echt herstellen?

en: Profile reset
nl: Profiel herstellen

en: Warning: Installing a custom firmware does not guarantee that you machine will function correctly, and could damage your machine.
nl: Let op: Wanneer je je eigen firmware installeert, zou je machine niet goed kunnen werken en zou je je printer kunnen beschadigen.

en: Open firmware to upload
nl: Open firmware om te installeren

en: You are running the latest version of Cura!
nl: Je hebt de nieuwste versie van Cura!

en: Awesome!
nl: Te gek!

en: Open plugin location
nl: Open de plugin map

en: Enabled plugins
nl: Plugins aangezet

en: You need to select a plugin before you can add anything.
nl: Selecteer eerst een plugin om toe te voegen...

en: Error: no plugin selected
nl: Fout: geen plugin geselecteerd

en: Colours
nl: Kleuren

en: Language
nl: Taal

en: Filament settings
nl: Filamentinstellingen

en: Cura settings
nl: Cura

en: Machine settings
nl: Algemene eigenschappen

en: Printer head size
nl: Afmetingen printkop

en: Extruder %d
nl: Extrusie %d

en: Communication settings
nl: Communicatieinstellingen

en: Cannot remove the last machine configuration in Cura
nl: Kan de laatste machineconfiguratie niet verwijderen in Cura

en: Machine remove error
nl: Fout bij verwijderen van machine

en: Your computer is running on battery power.
    Connect your computer to AC power or your print might not finish.
nl: Je computer draait op een accu.
    Sluit je hem aan op het lichtnet zodat je print zeker voltooit.

en: Connect
nl: Verbinden

en: Print
nl: Printen

en: Pause
nl: Pauzeer

en: Cancel print
nl: Annuleer print

en: Error log
nl: Foutmelding log

en: Load
nl: Laden...

en: Rotate
nl: Draaien

en: Scale
nl: Verschalen

en: Mirror
nl: Spiegelen

en: Reset
nl: Herstel

en: Lay flat
nl: Leg plat

en: To max
nl: Maximaal

en: Mirror X
nl: Spiegel X

en: Mirror Y
nl: Spiegel Y

en: Mirror Z
nl: Spiegel Z

en: Scale X
nl: Verschaal X

en: Scale Y
nl: Verschaal Y

en: Scale Z
nl: Verschaal Z

en: Size X (mm)
nl: Afmeting X (mm)

en: Size Y (mm)
nl: Afmeting Y (mm)

en: Size Z (mm)
nl: Afmeting Z (mm)

en: Uniform scale
nl: Uniform verschalen

en: View mode
nl: Weergavetype

en: Normal
nl: Normaal

en: Transparent
nl: Transparant

en: X-Ray
nl: Röntgen

en: Layers
nl: Lagen

en: Share on YouMagine
nl: Deel op YouMagine...

en: Save 3D model
nl: Sla 3D model op

en: Slice engine log...
nl: Slicer log...

en: Save toolpath
nl: Sla toolpad op...

en: The slicing engine reported the following
nl: De slicer geeft de volgende melding

en: Engine log...
nl: Logboek...

en: How many copies do you want?
nl: Hoeveel exemplaren wilt u?

en: Number of copies
nl: Aantal exemplaren

en: Center on platform
nl: Centreer op platform

en: Delete object
nl: Verwijder object

en: Multiply object
nl: Vermenigvuldig object

en: Split object into parts
nl: Deel object op in onderdelen

en: Dual extrusion merge
nl: Voeg duo extrusie samen

en: Delete all objects
nl: Verwijder alle objecten

en: Toolpath to SD
nl: Toolpad naar SD-kaart

en: Overhang view not working due to lack of OpenGL shaders support.
nl: De voorvertoning van de overhang is niet mogelijk omdat OpenGL dit niet ondersteunt.

en: Print support structure
nl: Print ondersteuningsmateriaal

en: Material:
nl: Materiaal:

en: Other:
nl: Anders:

en: Checking token
nl: Token controleren

en: Failed to contact YouMagine.com
nl: Verbinden met YouMagine.com is mislukt.

en: YouMagine error.
nl: YouMagine fout.

en: Cura is now authorized to share on YouMagine
nl: Cura heeft nu toestemming om te delen op YouMagine

en: Creating new design on YouMagine...
nl: Maakt nieuw ontwerp op YouMagine...

en: Failed to create a design, nothing uploaded!
nl: Er is niets geupload! Het lukte niet om een ontwerp te maken.

en: Building model %s...
nl: Model bouwen %s...

en: Uploading model %s...
nl: Model uploaden %s...

en: Failed to upload %s!
nl: Uploaden mislukt %s!

en: Uploading file %s...
nl: Bestand uploaden %s...

en: Uploading image %s...
nl: Afbeelding uploaden %s...

en: Failed to upload snapshot!
nl: Het uploaden van een snapshot is mislukt!

en: Publishing design...
nl: Ontwerp publiceren...

en: Request authorization from YouMagine
nl: Vraagt authorisatie op van YouMagine

en: Paste token here
nl: Plak de token hier

en: To share your designs on YouMagine
    you need an account on YouMagine.com
    and authorize Cura to access your account.
nl: Om je ontwerpen op YouMagine te delen
    heb je een account op YouMagine nodig 
    en dien je Cura toegang tot je account 
    te verlenen.

en: This will open a browser window where you can
    authorize Cura to access your YouMagine account.
    You can revoke access at any time
    from YouMagine.com
nl: Dit zal een browser scherm openen waar je Cura
    toestemming kan verlenen tot je YouMagine 
    account. Je kan deze toegang altijd weer 
    intrekken via www.YouMagine.com

en: Design name
nl: Naam ontwerp

en: Publish after upload
nl: Publiceer na het uploaden

en: Share!
nl: Deel!

en: Add...
nl: Voeg toe...

en: Directly publish the design after uploading.
    Without this check the design will not be public
    until you publish it yourself on YouMagine.com
nl: Publiceer het ontwerp direct na het uploaden.
    Zonder dit vinkje zal je ontwerp niet publiek 
    zijn totdat je het zelf publiceert op YouMagine.

en: Design name:
nl: Naam ontwerp:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Category:
nl: Categorie:

en: License:
nl: Licentie:

en: Images:
nl: Afbeeldingen:

en: Related design files:
nl: Gerelateerde ontwerpbestanden:

en: The name cannot be empty
nl: De naam mag niet leeg zijn

en: New design error.
nl: Fout bij nieuw ontwerp.

en: The description cannot be empty
nl: De beschrijving kan niet leeg zijn

en: An error has occurred during the 3D view drawing.
nl: Een fout trad op bij het maken van de 3D weergave.

en: 3D window error
nl: Fout in 3D venster

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Layer height (mm)
nl: Laagdikte (mm)

en: Layer height in millimeters.
    This is the most important setting to determine the quality of your print. Normal quality prints are 0.1mm, high quality is 0.06mm. You can go up to 0.25mm with an Ultimaker for very fast prints at low quality.
nl: Laagdikte in millimeters.
    Dit is de belangrijkste instelling om de kwaliteit van je print te bepalen. Normale kwaliteit is 0,1 mm, hoge kwaliteit is 0,06 mm. Je kan met je Ultimaker tot 0,25 mm. gaan voor snelle prints van lage kwaliteit.

en: Shell thickness (mm)
nl: Wanddikte (mm)

en: Thickness of the outside shell in the horizontal direction.
    This is used in combination with the nozzle size to define the number
    of perimeter lines and the thickness of those perimeter lines.
nl: Breedte van de buitenste laag in horizontale richting.
    Dit wordt gebruikt in combinatie met de afmeting van de printkop om het
    aantal lijnen en de dikte van deze lijnen te bepalen.

en: Retraction
nl: Retractie

en: Enable retraction
nl: Retractie inschakelen

en: Retract the filament when the nozzle is moving over a none-printed area. Details about the retraction can be configured in the advanced tab.
nl: Trekt het filament terug wanneer de printkop over een deel beweegt waar niet geprint hoeft te worden. Details voor retractie kunnen ingesteld worden in het geavanceerde tabblad.

en: Fill
nl: Vulling

en: Bottom/Top thickness (mm)
nl: Bodem/Top dikte (mm)

en: This controls the thickness of the bottom and top layers, the amount of solid layers put down is calculated by the layer thickness and this value.
    Having this value a multiple of the layer thickness makes sense. And keep it near your wall thickness to make an evenly strong part.
nl: Dit bepaalt de dikte van de bodem en de bovenste laag. De hoeveelheid massieve lagen wordt berekend aan de hand van deze waarde en laagdikte.
    Het is verstandig om deze waarde een veelvoud te laten zijn van de laagdikte. Voor een gelijke verdeling van de sterkte van het onderdeel is het aan te raden deze waarde ongeveer gelijk te laten zijn aan de wanddikte.

en: Infill
nl: Vulling

en: Fill Density (%)
nl: Dichtheid vulling (%)

en: This controls how densely filled the insides of your print will be. For a solid part use 100%, for an empty part use 0%. A value around 20% is usually enough.
    This won't affect the outside of the print and only adjusts how strong the part becomes.
nl: Dit bepaalt hoe massief de binnenkant van je print is. Gebruik 100% voor een massief onderdeel en 0% voor een hol onderdeel. Een waarde rond de 20% is vaak al voldoende.
    Dit beïnvloedt de buitenkant van de print niet! Het beïnvloedt de sterkte van het onderdeel.

en: The nozzle size is very important, this is used to calculate the line width of the infill, and used to calculate the amount of outside wall lines and thickness for the wall thickness you entered in the print settings.
nl: ­­­­De afmeting van de nozzle is erg belangrijk, deze wordt gebruikt om de breedte van de lijn voor vulling te berekenen. Deze wordt ook gebruikt om het aantal en de dikte van de lijnen voor de buitenwand te berekenen die je bij de printinstellingen hebt ingevoerd.

en: Speed and Temperature
nl: Snelheid en Temperatuur

en: Print speed (mm/s)
nl: Printsnelheid (mm/s)

en: Speed at which printing happens. A well adjusted Ultimaker can reach 150mm/s, but for good quality prints you want to print slower. Printing speed depends on a lot of factors. So you will be experimenting with optimal settings for this.
nl: Snelheid waarmee geprint wordt. Een goed afgestelde Ultimaker kan tot 150 mm/s bereiken, maar voor een goede kwaliteit zal je langzamer moeten printen. De printsnelheid hangt van veel factoren af. Je zal dus moeten experimenteren om jouw optimale snelheid te bepalen.

en: Printing temperature (C)
nl: Printtemperatuur (C)

en: Temperature used for printing. Set at 0 to pre-heat yourself.
    For PLA a value of 210C is usually used.
    For ABS a value of 230C or higher is required.
nl: De temperatuur waarop geprint wordt.
    Voor PLA wordt meestal 210C gebruikt.
    Voor ABS wordt meestal 230C of hoger gebruikt.
    Voer 0 in wanneer je zelf handmatig wil voorverwarmen.

en: 2nd nozzle temperature (C)
nl: Temperatuur 2de printkop (C)

en: 3th nozzle temperature (C)
nl: Temperatuur 3de printkop (C)

en: 4th nozzle temperature (C)
nl: Temperatuur 4de printkop (C)

en: Bed temperature (C)
nl: Temperatuur platform (C)

en: Temperature used for the heated printer bed. Set at 0 to pre-heat yourself.
nl: Temperatuur voor een verwarmd platform. Voer 0 in wanneer je zelf handmatig voorverwarmt.

en: None
nl: Geen

en: Touching buildplate
nl: Contact met platform

en: Everywhere
nl: Overal

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Support type
nl: Soort ondersteuning

en: Type of support structure build.
    "Touching buildplate" is the most commonly used support setting.
    
    None does not do any support.
    Touching buildplate only creates support where the support structure will touch the build platform.
    Everywhere creates support even on top of parts of the model.
nl: "Contact met platform" genereert alleen ondersteuning vanaf het platform. Dit is de meest gebruikte support instelling.
    "Geen" wanneer je nergens ondersteuning wilt gebruiken.
    "Overal" genereert ook ondersteuning in een model zelf.

en: Brim
nl: Boord

en: Raft
nl: Mat

en: Platform adhesion type
nl: Type adhesie aan platform

en: Both
nl: Beide

en: First extruder
nl: Eerste kop

en: Second extruder
nl: Tweede kop

en: Support dual extrusion
nl: Ondersteuning bij duo extrusie

en: Which extruder to use for support material, for break-away support you can use both extruders.
    But if one of the materials is more expensive then the other you could select an extruder to use for support material. This causes more extruder switches.
    You can also use the 2nd extruder for soluble support materials.
nl: Welke printkop je wilt gebruiken voor ondersteuningsmateriaal. Voor ondersteuning van het zelfde materiaal kan je beide printkoppen gebruiken.
    Wanneer het ene materiaal duurder is dan het andere kan je selecteren welke printkop voor het ondersteuningsmateriaal gebruikt wordt. Dit zorgt wel voor meer wisselingen tussen de printkoppen, wat tijd kost.
    Je kan de 2de printkop ook gebruiken voor oplosbaar ondersteuningsmateriaal.

en: Diameter of your filament, as accurately as possible.
    If you cannot measure this value you will have to calibrate it, a higher number means less extrusion, a smaller number generates more extrusion.
nl: Diameter van je filament, zo nauwkeurig mogelijk.
    Wanneer je deze waarde niet kan meten, dien je deze te kalibreren. Een hogere waarde betekent minder geëxtrudeerd materiaal, een lager getal zorgt voor minder materiaal.

en: Diameter of your filament for the 2nd nozzle. Use 0 to use the same diameter as for nozzle 1.
nl: Diameter van het filament in de 2de printkop. Voer 0 in om dezelfde diameter te gebruiken als voor printkop 1.

en: Diameter of your filament for the 3th nozzle. Use 0 to use the same diameter as for nozzle 1.
nl: Diameter van het filament in de 3de printkop. Voer 0 in om dezelfde diameter te gebruiken als voor printkop 1.

en: Diameter of your filament for the 4th nozzle. Use 0 to use the same diameter as for nozzle 1.
nl: Diameter van het filament in de 4de printkop. Voer 0 in om dezelfde diameter te gebruiken als voor printkop 1.

en: Flow (%)
nl: Vloeien (%)

en: Flow compensation, the amount of material extruded is multiplied by this value
nl: Compensatie van het vloeien. De hoeveelheid geëxtrudeerd materiaal wordt vermenigvuldigd met deze waarde.

en: Speed (mm/s)
nl: Snelheid (mm/s)

en: Speed at which the filament is retracted, a higher retraction speed works better. But a very high retraction speed can lead to filament grinding.
nl: Snelheid waarmee het filament wordt teruggetrokken. Een hogere snelheid werkt beter, maar een té hoge snelheid kan het filament beschadigen.

en: Distance (mm)
nl: Afstand (mm)

en: Amount of retraction, set at 0 for no retraction at all. A value of 4.5mm seems to generate good results.
nl: Hoeveelheid materiaal dat wordt teruggetrokken. Voer 0 in wanneer je geen terugtrekking wilt gebruiken. 4,5 mm geeft goede resultaten.

en: Dual extrusion switch amount (mm)
nl: Duo extrusie wissel hoeveelheid (mm)

en: Amount of retraction when switching nozzle with dual-extrusion, set at 0 for no retraction at all. A value of 16.0mm seems to generate good results.
nl: Hoeveelheid retractie wanneer je duo extrusie gebruikt er tussen printkoppen gewisseld wordt. Voer 0 in voor geen terugtrekking. 16 mm geeft over het algemeen goede resultaten.

en: Minimum travel (mm)
nl: Minimum doorvoer (mm)

en: Minimum amount of travel needed for a retraction to happen at all. To make sure you do not get a lot of retractions in a small area.
nl: Minimale afstand om retractie te activeren. Dit zorgt ervoor dat je niet te veel terugtrekking hebt op een klein gebied.

en: Enable combing
nl: Omlopen inschakelen

en: Minimal extrusion before retracting (mm)
nl: Minimale extrusie voorafgaand aan retractie (mm)

en: Initial layer thickness (mm)
nl: Dikte van de eerste laag (mm)

en: Layer thickness of the bottom layer. A thicker bottom layer makes sticking to the bed easier. Set to 0.0 to have the bottom layer thickness the same as the other layers.
nl: Dikte van de eerste laag. Een dikkere eerste laag zorgt dat deze beter aan het platform hecht. Stel in op 0.0 om de eerste laag even dik te maken als de overige lagen.

en: Cut off object bottom (mm)
nl: Model onderaan afsnijden (mm)

en: Sinks the object into the platform, this can be used for objects that do not have a flat bottom and thus create a too small first layer.
nl: Dit laat het object visueel "in het platform zakken". Alles onder het platform wordt overgeslagen. Deze optie kan gebruikt worden voor objecten die geen vlakke onderkant hebben en dus een te kleine eerste laag hebben.

en: Dual extrusion overlap (mm)
nl: Overlap bij duo extrusie (mm)

en: Speed
nl: Snelheid:

en: Travel speed (mm/s)
nl: Verplaats snelheid (mm/s)

en: Bottom layer speed (mm/s)
nl: Snelheid voor de eerste laag (mm/s)

en: Print speed for the bottom layer, you want to print the first layer slower so it sticks better to the printer bed.
nl: Printsnelheid voor de eerste laag. De eerste laag kan je beter langzamer printen, zodat deze goed aan het platform hecht.

en: Infill speed (mm/s)
nl: Snelheid voor vulling (mm/s)

en: Cool
nl: Koeling

en: Minimal layer time (sec)
nl: Minimale tijd per laag (sec)

en: Enable cooling fan
nl: Koelventilator(s) aanzetten

en: Enable the cooling fan during the print. The extra cooling from the cooling fan is essential during faster prints.
nl: Zet de koelventilator(s) aan tijdens het printen. Extra koeling van de koelventilator(s) is essentieel bij sneller printen.

en: Line count
nl: Aantal lijnen

en: The skirt is a line drawn around the object at the first layer. This helps to prime your extruder, and to see if the object fits on your platform.
    Setting this to 0 will disable the skirt. Multiple skirt lines can help priming your extruder better for small objects.
nl: De zoom (ook wel: "skirt") is een lus om het object heen die geprint wordt tijdens de eerste laag. Deze zorgt dat de printkop goed is doorgelopen voordat de print begint. Door de zoom zie je meteen of het object op het platform past.
    Wanneer je 0 invult begint de printer direct aan het object. Meerdere zomen zijn aan te raden bij kleine objecten.

en: Start distance (mm)
nl: Start afstand (mm)

en: The distance between the skirt and the first layer.
    This is the minimal distance, multiple skirt lines will be put outwards from this distance.
nl: De afstand tussen de zoom (ook wel: "skirt") en je object.
    Dit is de afstand van de eerste lus, de volgende lussen zullen verder van het object af gelegd worden.

en: Minimal length (mm)
nl: Mimale lengte (mm)

en: The minimal length of the skirt, if this minimal length is not reached it will add more skirt lines to reach this minimal lenght.
    Note: If the line count is set to 0 this is ignored.
nl: De minimale lengte van de zoom. Wanneer deze waarde niet bereikt wordt, zullen er meer lussen geprint worden om deze minimale lengte te bereiken.
    Let op: Wanneer het aantal lijnen op 0 staat, wordt deze waarde genegeerd.

en: Fan speed min (%)
nl: Minimale snelheid koelventilator (%)

en: When the fan is turned on, it is enabled at this speed setting. If cool slows down the layer, the fan is adjusted between the min and max speed. Minimal fan speed is used if the layer is not slowed down due to cooling.
nl: De minimale snelheid van de koelventilator wordt gebruikt wanneer deze aangezet wordt. Wanneer de snelheid per laag lager wordt voor de koeling, wordt de ventilatorsnelheid gevarieerd tussen de minimale en maximale snelheid.

en: Fan speed max (%)
nl: Maximale snelheid koelventilator (%)

en: When the fan is turned on, it is enabled at this speed setting. If cool slows down the layer, the fan is adjusted between the min and max speed. Maximal fan speed is used if the layer is slowed down due to cooling by more than 200%.
nl: Wanneer de snelheid per laag 200% lager is dan de gewone printsnelheid, wordt de maximale snelheid van de koelventilator gebruikt.

en: Minimum speed (mm/s)
nl: Minimale snelheid (mm/s)

en: Cool head lift
nl: Printkop optrekken voor koeling

en: Lift the head if the minimal speed is hit because of cool slowdown, and wait the extra time so the minimal layer time is always hit.
nl: Wanneer de minimale snelheid  is bereikt, zakt het platform tijdelijk en zal de machine wachten tot de minimale tijd per laag is bereikt voordat de volgende laag geprint wordt.

en: Solid infill top
nl: Opvulling van bovenste lagen

en: Create a solid top surface, if set to false the top is filled with the fill percentage. Useful for cups/vases.
nl: Wanneer je hier geen vinkje zet, zal de bovenste laag met het vulpercentage geprint worden (ideaal voor kopjes en vazen). Zet een vinkje voor een dichte bovenkant.

en: Solid infill bottom
nl: Opvulling van onderste lagen

en: Create a solid bottom surface, if set to false the bottom is filled with the fill percentage. Useful for buildings.
nl: Zorgt voor een dichte bodemlaag. Wanneer je hier geen vinkje zet, wordt de bodem geprint met het vulpercentage (ideaal voor gebouwen).

en: Infill overlap (%)
nl: Overlap van vulling (%)

en: Amount of overlap between the infill and the walls. There is a slight overlap with the walls and the infill so the walls connect firmly to the infill.
nl: Hoeveelheid overlap tussen de vulling en de wanden. Voor een goede hechting tussen de wanden en de vulling pas je een kleine overlap toe.

en: Fill amount (%)
nl: Hoeveelheid vulling (%)

en: Distance X/Y (mm)
nl: Afstand X/Y (mm)

en: Distance of the support material from the print, in the X/Y directions.
    0.7mm gives a nice distance from the print so the support does not stick to the print.
nl: Afstand van het ondersteuningsmateriaal tot de print in de X en Y richtingen.
    0,7 mm is een goede afstand die voorkomt dat de ondersteuning te goed hecht aan het model.

en: Distance Z (mm)
nl: Afstand Z (mm)

en: Distance from the top/bottom of the support to the print. A small gap here makes it easier to remove the support but makes the print a bit uglier.
    0.15mm gives a good seperation of the support material.
nl: Afstand van het ondersteuningsmateriaal tot de onderste of bovenste laag van de print. Een kleine afstand maakt het makkelijker om ondersteuning te verwijderen, maar maakt de print wel iets lelijker. 
    0,15 mm. is een goede afstand waarbij het ondersteuningsmateriaal makkelijk te verwijderen is.

en: Spiralize the outer contour
nl: Buitencontour spiraliseren

en: Brim line amount
nl: Hoeveelheid boorden

en: The amount of lines used for a brim, more lines means a larger brim which sticks better, but this also makes your effective print area smaller.
nl: De hoeveelheid lijnen die gebruikt worden voor een kleefrand. Meer lijnen is een grotere kleefrand, maar dit zorgt ook dat je printoppervlak kleiner wordt.

en: Extra margin (mm)
nl: Extra marge (mm)

en: Line spacing (mm)
nl: Afstand tussen lijnen (mm)

en: When you are using the raft this is the distance between the centerlines of the raft line.
nl: Wanneer je een mat gebruikt, is dit de afstand tussen de lijnen van de mat.

en: Base thickness (mm)
nl: Dikte basis (mm)

en: When you are using the raft this is the thickness of the base layer which is put down.
nl: Wanneer je een mat gebruikt is dit de dikte van de eerste laag van de mat.

en: Base line width (mm)
nl: Basis lijn breedte (mm)

en: When you are using the raft this is the width of the base layer lines which are put down.
nl: Wanneer je een mat gebruikt is dit de breedte van de lijnen van de eerste laag van de mat.

en: Interface thickness (mm)
nl: Contact dikte (mm)

en: When you are using the raft this is the thickness of the interface layer which is put down.
nl: Wanneer je een mat gebruikt is dit de dikte van de contactlaag met het object.

en: Interface line width (mm)
nl: Contact lijn dikte (mm)

en: When you are using the raft this is the width of the interface layer lines which are put down.
nl: Wanneer je een mat gebruikt is dit de breedte van de lijn van de contactlaag met het object.

en: Fix horrible
nl: Repareer een dramatisch model

en: Combine everything (Type-A)
nl: Combineer alles (Type-A)

en: Combine everything (Type-B)
nl: Combineer alles (Type-B)

en: Keep open faces
nl: Behoudt open vlakken

en: Extensive stitching
nl: Uitgebreid hechten

en: Save profile on slice
nl: Bewaar het profiel wanneer je slicet.

en: When slicing save the profile as [stl_file]_profile.ini next to the model.
nl: Sla ook meteen het profiel op als [stl_file]_profile.ini wanneer je slicet.

en: Cost (price/kg)
nl: Kosten (prijs/kg)

en: Cost of your filament per kg, to estimate the cost of the final print.
nl: Kosten van je filament per kg om de kosten van je uiteindelijke print te kunnen inschatten.

en: Cost (price/m)
nl: Kosten (prijs/m)

en: Cost of your filament per meter, to estimate the cost of the final print.
nl: Kosten van je filament per meter om de kosten van je uiteindelijke print te kunnen inschatten.

en: Auto detect SD card drive
nl: Detecteer automatisch de aanwezigheid van een SD kaartlezer

en: Auto detect the SD card. You can disable this because on some systems external hard-drives or USB sticks are detected as SD card.
nl: Detecteer automatisch een SD kaart. Je kan deze optie uitzetten, want op sommige systemen zullen externe harde schijven of USB's als SD kaart gezien worden.

en: Check for updates
nl: Controleer of er updates zijn

en: Check for newer versions of Cura on startup
nl: Controleer of er een nieuwe versie van Cura is tijdens het opstarten

en: Send usage statistics
nl: Verstuur gebruiks statistieken

en: Density (kg/m3)
nl: Dichtheid (kg/m3)

en: Weight of the filament per m3. Around 1240 for PLA. And around 1040 for ABS. This value is used to estimate the weight if the filament used for the print.
nl: Gewicht van het filament per m3. Ongeveer 1240 voor PLA en 1040 voor ABS. Deze waarde wordt gebruikt om het gewicht van de uiteindelijke print te schatten.

en: Model colour
nl: Model kleur

en: Model colour (2)
nl: Model kleur (2)

en: Model colour (3)
nl: Model kleur (3)

en: Model colour (4)
nl: Model kleur (4)

en: Maximum width (mm)
nl: Maximale breedte (mm)

en: Size of the machine in mm
nl: Afmeting van de machine in mm

en: Maximum depth (mm)
nl: Maximale diepte (mm)

en: Maximum height (mm)
nl: Maximale hoogte (mm)

en: If you have an heated bed, this enabled heated bed settings (requires restart)
nl: Wanneer je een verwarmd platform hebt, zet deze vink de opties hiervoor aan. Je dient Cura wel opnieuw op te starten.

en: GCode Flavor
nl: GCode soort

en: Extruder count
nl: Aantal printkoppen

en: Amount of extruders in your machine.
nl: Aantal printkoppen op je printer

en: Offset X
nl: X afstand

en: The offset of your secondary extruder compared to the primary.
nl: De afstand tussen de eerste en de tweede printkop.

en: Offset Y
nl: Y afstand

en: The offset of your tertiary extruder compared to the primary.
nl: De afstand tussen de eerste en de derde printkop.

en: The offset of your forth extruder compared to the primary.
nl: De afstand tussen de eerste en de vierde printkop.

en: E-Steps per 1mm filament
nl: E-stappen per 1 mm. filament

en: Amount of steps per mm filament extrusion. If set to 0 then this value is ignored and the value in your firmware is used.
nl: De hoeveelheid stappen van de stappenmotor per mm geëxtrudeerd filament. Wanneer hier 0 wordt ingevoerd, wordt de waarde genegeerd en de waarde uit je firmware gebruikt.

en: Serial port
nl: Seriële poort

en: Serial port to use for communication with the printer
nl: De seriële poort die gebruikt wordt voor communicatie met de printer.

en: Speed of the serial port communication
    Needs to match your firmware settings
    Common values are 250000, 115200, 57600
nl: Communicatiesnelheid van de seriële poort 
    Deze dient overeen te komen met de instellingen in je firmware 
    Meestal 250000, 115200 of 57600

en: Head size towards X min (mm)
nl: Minimale afmeting printkop X (mm)

en: The head size when printing multiple objects, measured from the tip of the nozzle towards the outer part of the head. 75mm for an Ultimaker if the fan is on the left side.
nl: De afstand van de punt van de nozzle tot de buitenkant van de printkop. Dit is 75 mm voor een Ultimaker waar de ventilator links is gemonteerd.
    Deze waarde is belangrijk als je meerdere objecten wilt printen en de kop niet met eerdere objecten mag botsen.

en: Head size towards Y min (mm)
nl: Minimale afmeting printkop Y (mm)

en: The head size when printing multiple objects, measured from the tip of the nozzle towards the outer part of the head. 18mm for an Ultimaker if the fan is on the left side.
nl: De afstand van de punt van de nozzle tot de buitenkant van de printkop. Dit is 18 mm voor een Ultimaker waar de ventilator links is gemonteerd.
    Deze waarde is belangrijk als je meerdere objecten wilt printen en de kop niet met eerdere objecten mag botsen.

en: Head size towards X max (mm)
nl: Maximale afmeting X (mm)

en: Head size towards Y max (mm)
nl: Maximale afmeting printkop Y (mm)

en: The head size when printing multiple objects, measured from the tip of the nozzle towards the outer part of the head. 35mm for an Ultimaker if the fan is on the left side.
nl: De afstand van de punt van de nozzle tot de buitenkant van de printkop. Dit is 38 mm voor een Ultimaker waar de ventilator links is gemonteerd.
    Deze waarde is belangrijk als je meerdere objecten wilt printen en de kop niet met eerdere objecten mag botsen.

en: Printer gantry height (mm)
nl: Hoogte printkop samenstelling (mm)

en: The height of the gantry holding up the printer head. If an object is higher then this then you cannot print multiple objects one for one. 60mm for an Ultimaker.
nl: De hoogte van de samenstelling van de printkop. Wanneer een object hoger is dan deze waarde, kan je niet meerdere objecten printen. Dit is 60 mm voor een Ultimaker.
